AKO PREDAŤ MILIÓN KNÍH V ROKU 2015?

Autor: Tamara Goncarova | 6.5.2015 o 15:47 | (upravené 6.5.2015 o 16:01) Karma článku: 3,72 | Prečítané:  224x

Ako predať milión kópií e-kníh v tomto roku? Rozmýšľali ste o tom, ja tiež!

Návod od Marka Watsona

Ako predať milión kópií e-kníh v tomto roku? Rozmýšľali ste o tom, ja tiež!
Podelím sa s Vami o tajomstvo, ako dostať Vaše zavŕšené úsilie, čím napísanie knihy určite je, k mnohým ľudom- lebo si to zaslúžite.
Posnažil som sa to zhrnúť do jednoduchých a krátkych krokov tak, aby aj Vaša prvotina určená na vydanie, nepriniesla veľa zmätku...

1: Napíšte knihu, aj ju dokončite (nie je také jednoduché!), vytvorte kindle verziu, dajte na korektúru pre úpravy, opravy atd´. a vložte na Amazon. Nikto Vám to nepovie, ale bez ohľadu na žáner knihy sa zaradíte do obrovskej plejády samostatne publikovaných prác súperiacich o žiaru reflektorov a jediným spôsobom, ako dostanete šancu vyniknúť z tejto hromady, je byť lepším, než ostatní. Dokonca aj najmenšiu gramatickú chybu recenzenti a nadšenci jazyka v jednej osobe roznesú na kopytách a utrpí Vaše celkové hodnotenie. S pomocou techník, ktoré sú podrobnejšie uvedené nižšie, Vás okamžite dostanem do hry a predaja, ale ak je Váš výrobok slabý, fámy sa rozšíria rýchlo a ste nahratí. Najnovší sci-fi trhák „I, Martian začal ako samo opublikovaná kniha o náklade 30.000 + kópii prvých šesť mesiacov, nikdy sa nedozviem, prečo taká fantastická kniha bola zamietnutá vydavateľmi, ale tu to máme, čerešnička na torte.

 

2: Predobjednajte si knihu vopred, neuponáhľajte sa ju vydať, uistite sa, že si necháte minimálne dva týždne na marketingové aktivity nutné pre rozbeh povedomia o ešte nevydanej knihe a zároveň máte dostatok času na prípravu priateľov a rodiny na kúpu knihy hneď, ako príde do predaja, aby napísali recenzie. Tu je obrázok o predobjednávke, zdieľal som to všade.

3: Využite Amazon Kindle Direct Publishing KDP Select, aby Vaša kniha bola zdarma v prvý a druhý deň. To sme neurobili pri našich knihách, ale pri tej ďalšej určite tak urobíme, už som veľakrát videl, ako to efektívne funguje a rozdiel je v obrovskom počte stiahnutí hneď v prvý deň, Vaša kniha sa dostane do povedomia a recenzie sa začnú priam hrnúť.

Čo sa týka recenzii, mnohí autori venujú veľa času čítaniu a kontrole príspevkov v snahe spustiť algoritmus amazonu, funguje to, ale považujem to za veľmi časovo-náročné a frustrujúce; ak sa chcete toho držať, existuje veľké množstvo facebookových skupín, ktoré sa venujú zdieľaniu recenzií. Myslím si, že som našiel spôsob, ktorý je kratší, t.j. poproste svojich čitateľov na konci Vašej knihy napísať recenziu, čitatelia budú viac naklonení napísať hĺbavú, hodnotnú reakciu, ak ste k ním milý.

4: Vytvorte predobjednávaciu kampaň pre facebookové skupiny a Thunderclap (dám vám niekoľko tipov, ako rozhýbať Thunderclap, nižšie).

5: Inzerujte na top facebookových kindle skupinách uvedených nižšie, sú to hlavné hybné sily s najvyšším počtom ľudí, ale nájdete si aj skupiny, ktoré sa venujú Vášmu žánru prostredníctvom jednoduchého vyhľadávania na facebooku.  
Teraz sa Vám zíde nadšenie, pretože propagačný slogan sa bude zobrazovať len na krátky čas, preto musíte tieto skupiny neustále zahlcovať propagáciou, prepracovať posty a potom začať znova, v USA návštevnosť vrcholí večer, takže ak ste z Európy, pripravte sa na ponocovanie.

6: Určite vložte tieto odrážky „hashtags“  do propagačných príspevkov napr. #kindle #kindleunlimited #amazon a niektoré „hashtags“ ohľadne žánru.

***DÔLEŽITE *** vytvorte si unikátnu odrážku, prípadne názov diela alebo vaše priezvisko (ak je nezvyčajné), je nevyhnutné použiť odrážku, ktorá užívateľa prelinkuje výlučne na Váš príspevok.

7: Okrem vkladania príspevkov, maximalizujte povedomie o príspevkoch klikaním na Vašu jedinečnú odrážku, to Vás dostane k zoznamu ľudí, ktorí klikli na Vaše príspevky, teraz môžete likeovať vlastné príspevky, aby ste ich posunuli vyššie v skupine, po druhé, o niekoľko hodín neskôr, napíšte komentár a to Vás opäť hodí hore na stene/zobrazovacej platforme skupiny. Urobil som video, kde podrobnejšie opisujem túto techniku a zobrazujem ako sa to dá s pomocou niekoľkých priateľov získať 100, ak nie 1000 „like“ ohľadne propagácie Vašej knihy za pár sekúnd, pamätajte, rovnakým spôsobom ako dostať dobré recenzie si potrebujete získať spätnú väzbu na svoje facebook príspevky, najmä ak sú pozitívne a je to skvelý spôsob, ako si overiť kvalitu Vašej práce  pre zvýšenie atraktivity nákupu.
Prosím, ospravedlňte moju dýchavičnosť na videu, mal som operáciu nosa preto zniem ako mrož, ale už som v poriadku teraz.

http://www.marknpablo.dreamhosters.com/2015/02/15/how-to-sell-a-million-books-in-2015/

8: Požiadajte svojich priateľov a rodinu, či osobne nepoznajú nejakú celebritu, ktorú by ste požiadali prečítať si Vašu knihu a vyjadriť sa na videu alebo nadabovať reklamné video s ukážkou, budete prekvapení, kto všetko Vám bude ochotný pomôcť, ak si preštudujete prepojenia a zdvorilo požiadate...

http://www.marknpablo.dreamhosters.com/2015/02/15/how-to-sell-a-million-books-in-2015/

9: Teraz prichádza druhá fáza Vášho marketingového plánu, jednou knihou to nekončí, možno Vám už bude zle pri pozretí sa na ňu po niekoľkých mesiacoch, takže musíte pridať priamo súvisiaci obsah. V ideálnom svete by ste vydali druhú knihu zo série, ale pravdepodobne ste ešte ani nezačali písať, a chcete vidieť svoje existujúce magnum opus- ako dosahuje výšiny ešte predtým, ako chytíte do rúk pero a napíšete svoj ďalší veľký román. To je v poriadku, teraz nepotrebujete „Dve veže“, ale niečo malé, čo viete predávať za 99 centov a je veľmi ľahké vytvoriť to, poviedka, pamflet, omaľovávanka s  obrázkami atď., zoznam je nekonečný. Vyšperkujte KDR na amazone a vydajte to s rovnakou pompéznosťou a marketingovou kampaňou na sociálnych sieťach, ako Vašu prvú knihu, adekvátne stanovte cenu a po prvých niekoľkých týždňoch alebo mesiacoch, ako predaje klesnú, konvertujte knihu do e-pub zložky s pomocou Calibre a dajte knihu na Wattpad.  Wattpad je aplikácia, ktorá umožňuje užívateľom čítanie Vašej knihy priamo na telefóne cez app. Dajte Vašu krátku knihu preč s odkazom na zadnej (alebo prednej) strane hlavnej knihy.

Wattpad neskutočne zviditeľňujte existenciu knihy a exponenciálne môže navýšiť čitateľnosť, ako vidíte tu...

Jedná sa o dvadsať najväčších skupín na inzerovanie Vášho WATTPAD obsahu...

10: Teraz už môžete ponúknuť jednu z Vašich kníh zdarma, zhruba raz za týždeň cez KDP Select, okrem Wattpad a tiež s kindle unlimited, uistite sa, že ste dali ľuďom vedieť o danom úkone cez inzerovanie na soc. sieťach...

 

..a uistite sa, že vytvoríte reklamu ohľadne dňa, kedy si čitatelia vedia zaobstarať Vašu knihu bezplatne...

 

11: Teraz pokračujte ďalej, pretože v priebehu roka by ste mali maximálne rozšíriť svoj dosah cez sociálne média, vytvorením si účtov na Twitteri, Google plus, Linkedin atď., pre použitie rovnakej propagačnej techniky. Teraz si pravdepodobne uvedomujete, že byť úspešný znamená zdieľanie správ po celý deň, každý deň po zvyšok roka a to máte pravdu! Avšak, existujú programy, ktoré zautomatizujú Vaše reklamné odkazy posielaním aktualizácii do skupín, kontaktovaním členov skupín a pridávaním užívateľov na Twitteri  atď., tieto by ste mali používať opatrne, pretože Vás môžu zakázať alebo obmedziť pôsobnosť, ale ja mám skúsenosť, že fungujú najefektívnejšie

HootSuite
TweetAdder
More Followers (vyhľadajte na google)

Existuje mnoho ďalších, ale opäť, používajte ich opatrne.
No, to je asi tak všetko, tvrdou prácou a odhodlaním to zvládnete a prepracujete sa na popredné pozície zoznamu bestsellerov, prosím nezabudnite nato...

12: Mnohé blogy a webové stránky tvrdia, že ponúkajú tieto informácie. Neponúkajú, táto stratégia funguje a jeho zadarmo, dostávam správy od ľudí, ktorí hovoria, že nevedeli kde začať, jedna dáma za celý rok nepredala jedinú knihu, ako náhle si prečítala môj príspevok  tu, predala sedemdesiat kópií svojej knihy hneď prvý večer a prebojovala sa k titulu najlepší predajca vo svojej kategórii. Ak použijete túto informáciu na predaj Vašich kníh, prosím opätujte láskavosť a kúpte si jednu z tých mojich.

Nezabudnite sa prihlásiť na blog, kde nájdete viac tipov...

 

Veľa šťastia

Mark Watson

 

Aktualizácia:

Na zjednotene postovanie a posielanie aktualizácií, sprav reklamy na všetkých sociálnych siatiach autor používa software, ktorý si môžete bezplatne 5 dni odskúšať:

http://www.massplanner.com/?ap_id=marknpablo

preklad zo zdroja:

http://www.marknpablo.dreamhosters.com/2015/02/15/how-to-sell-a-million-books-in-2015/

 

   
 Detect languageAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBengaliBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simp)Chinese (Trad)CroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKannadaKoreanLaoLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBengaliBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simp)Chinese (Trad)CroatianCzechDanishDutchEnglishEsperantoEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekGujaratiHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKannadaKoreanLaoLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishTamilTeluguThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish        
  Text-to-speech function is limited to 100 characters Options : History : Help : Feedback
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?