KNIHA „MAMOU PO 30“

Autor: Tamara Goncarova | 6.12.2016 o 0:15 | (upravené 28.3.2017 o 23:28) Karma článku: 1,22 | Prečítané:  440x

Prevediem Ťa svojím videním materstva. Žijem, vychovávam a tvorím na Slovensku. Počas mojej rodičovskej cesty som prešla rôznymi štádiami. Chcem sa s Tebou podeliť s myšlienkami, úvahami, názormi, skúsenosťami, trikmi...

...ktoré Ti tvoj rodičovský debut v mnohom spríjemnia. V mnohom Ťa upokoja, povzbudia, motivujú, resp. inšpirujú a potešia.

Nie si v tom totiž sám/sama. Veková kategorizácia čitateľa knihy (t. j. po 30) nie je náhodná, pretože mamy po 30 sú špecifická kategória. A mamy, ktoré majú prvé dieťa po 30, sú úplne že najšpecifickejšia kategória. Nebudem to rozoberať z pohľadu neurovedy,  psychológie ani sociológie; a vonkoncom z lekárskej perspektívy, lebo na to nemám ani kompetenciu, ani kvalifikáciu a ani vedomosti. Som schopná Ti jedine sprostredkovať

to, k čomu som dospela vo svojom životnom príbehu, čo sa mi osvedčilo v praxi (s mojím dieťaťom). Plus to, čo sa dozvedám od toho mála kamarátok, ktoré mi ostali (ihriskové mamo-kamo sa nerátajú). Na knihe so mnou autorsky spolupracovali Jana a Baška, za čo im patrí samostatná vďaka. Sú také úžasné, až mi je ľúto, že sa nepoznáte.

Nie je to návod na prežitie, ani teoretické bľaboty, ani predvádzanie sa. Je to silný životný príbeh, zbierka myšlienok, postrehov, (ne)vyžiadaných rád. Nájdeš tam extrakt poznania a praktické rady, ako vystúpiť z bludného kruhu „nenapĺňajúceho” rodičovstva. Kniha je multižáner, preto okrem koučingových záznamov nájdeš aj báseň, list a aj rozprávku pre mamu na dobrú noc. Podávam reálne momenty rodičovstva, ktoré nie sú vždy bezoblačné, šťastné a ľahké.

 

AKO VYZERÁ KNIHA

Kniha je veľmi chutná. Je v mäkkej väzbe, aby bola “kočík-friendly”, dá sa ohýbať, zalamovať a prenášať pod pazuškou, v kabele či taške medzi plienkami. Má 140 strán a veľké písmená. Číta sa veľmi dobre, plynulo a rýchlo. Od čitateliek viem, že knihu prečítali za pár dní, a to nie preto, žeby sa nudili, ale nevedeli prestať. Takže sa Ti vopred ospravedlňujem, ak nebudeš pár nocí spať. Moje prvé knižné miminko je ľahké, váži len 1,33 kg, ale má zdravú, ružovkastú farbu a hýri farbami a nápadmi.

Kniha je rozdelená na 3 časti a prevedie Ťa od rodičovského debutu, cez situácie sekundu pred zbláznením, boj s nereálnymi očakávaniami, až k hľadaniu cesty. Prejdeš sa cez materskú detoxikáciu, harmonizáciu, mobilizáciu a sebarealizáciu. Dielo vyvrcholí poznaním, rozuzlením príbehu, rozprávkou na dobrú noc pre mamy a biografiami protagonistiek.

 

KOMU JU MÔŽEM DAROVAŤ?

Písala som ju zo srdca a z duše pre všetkých rodičov, ktorí hľadajú láskyplnú cestu pri budovaní chrámu s názvom rodina. Môžeš ju darovať budúcim mamám, čerstvým mamám alebo mamám vo všeobecnosti. Mamám a tatom, ktorí si chcú prečítať komplexné a poznaním nabité dielo. Rodičom, ktorí majú pocit, že dieťa prevalcovalo ich „život”. Perfekcionistom, egoistom a obetavým ľuďom. Ľuďom, ktorí sa chcú inšpirovať a motivovať. Rodičom nielen po 30. Ku knihe existuje aj exkluzívna edícia darčekových predmetov: šálka na kávu, “kniha na zjedenie“ z čokolády, nádherné záložky alebo pero s vygravírovaným citátom z knihy. Môžeš z toho vyskladať nádherný dar, ktorým povieš oveľa viac ako slovami. Pozri si ponuku na www.inspirapublishing.eu a užívaj si prítomný okamih!

JE TAMI REÁLNA?

Že či!? TAMI žije a píše v Bratislave a veľmi dobre pozná 70 odtieňov súčasnej „materskej a rodičovskej” reality. Organizuje veľa podujatí pre mamy s deťmi, preto si ju nájdi na sociálnych sieťach a reálne sa nechaj zamotať do pavučiny inšpirácie!

AKÉ MÁ KNIHA OHLASY?

Citáty sa dostali k TAMI od reálnych čitateliek (ktorých identitu z pochopiteľných dôvodov nebudeme zverejňovať), preto sa môžeš nechať inšpirovať.

 

Originálny a nevšedne vystavaný text, pútavo pojednávajúci o synergiách vzťahov a premien.

Knihu nepustíte z rúk, kým nedočítate. Aj keby to malo byť na úkor spánku.

 

Kniha zámerne nerieši tragické udalosti, ani smútky, ani bezvýchodiskové situácie. Je oslavou života a pokorou pred ním. Hoci, nie vždy je to v dennej, banálno-monotónnej rutine materstva viditeľné. Knihou vo Vás vyvoláva emócie. Len vtedy sa pre mňa literatúra stáva umením...

 

Kniha veľa vecí nadľahčuje a humorne popisuje. Ale svojou úprimnosťou a hĺbkou prežívania Vás dostane. Ponára sa však aj do hĺbky rodičovstva, materstva a života ako takého.

Pohľad je taký normálny, bez amerického pátosu či francúzskeho art de vivre.

 

„Častokrát budete mať pocit, že sa Tami s Vami baví v obývačke pri káve. Niekedy sú pasáže také odvážne, že by som si netrúfla to niekedy vysloviť kdekoľvek...a ona to dala! Hovorí Vám z duše a Vy ceníte odvahu to dať na papier.

 

Je výnimočná svojím pohľadom, rozhľadom a hĺbkou. Vie s humornou ľahkosťou predstaviť banálne situácie, ktoré vedú k hlbokým úvahám. Vie Vás rozosmiať a rozplakať.

 

Je určená rodičom a mamám (budúcim mamám) ľubovoľného veku. Nie je to ani denník zúfalej, depresívnej či dokonalej matky. Nie je to celebritné predvádzanie sa. Nie je to knižné vydanie blogovacej činnosti. Nie je to prepis diskusií a debát z modrých koňov. Nie sú to útržkovité články z materských mesačníkov vydané v knižnej podobe. Komplexné, filozofické a humorné dielo. Reálne a úprimné. Ľahko čitateľná kniha s horkými kvapkami pravdy. Odporúčam...

 

Veľa humorných situácií, ktoré vedú k sebapremene. Básne a rozprávky. Silná myšlienková niť ozdobená príbehom kamarátstva. Zlyhania a vzlety. Život a zmýšľanie dnešnej mamy. Mamy, ktorá sa nenašla v materstve, ale našla šťastie v rodine. Skutočnú seba, stratenú a zanesenú špinou očakávaní. Objavenie seba skrz vlastné dieťa. To je lekcia sebapoznania od Tami.

 

Oveľa viac referencií nájdete na stránkach Martinusu a Panta Rhei.

MOJE PRIANIE

Čítajte, píšte, píšte a čítajte. Zamýšľajte sa a konajte, konajte a zamýšľajte sa. Ľúbte a rozdávajte, budete ľúbení a obdarení. Priam ako ďakovačka na Miss Universe. Začnite od seba, ostatní sa pridajú. Buďte šťastní!

ANOTÁCIA

Unikátna multižánrová kniha pre všetky mamy a tatov (nielen) po tridsiatke. 
Dojímavý polyfonický príbeh kamarátok, ktoré sa stali mamami po 30. Vzlety a pády, radosť a sklamanie. Ochutnajte sladkú trpkosť zúfalstva a prázdnoty. Vychutnajte víťazstvo svetla a nádeje spolu s hlavnou protagonistkou a autorkou Tami. Pripravte si vreckovky, budete sa smiať aj plakať. Budete ju nenávidieť a milovať. Lebo ona, ste vy… a vy ste, ona. .. 
Kniha je určená vnímavým rodičom, ktorí hľadajú svoju cestu k šťastnému životu. 
Kniha Vás povzbudí, pohladí, upokojí, rozcíti a ukáže cestu von z kruhu. Pre každú ženu a muža, pre každého rodiča.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Buďte skromní! Káže občanom tadžický prezident

Perzské svadby sú výrazom materiálnej podstaty starých tradícií

BRATISLAVA

Nivy zatvoria. Pozrite si, kde vystúpite v Bratislave z autobusu

Novú stanicu chcú postaviť do troch rokov.


Už ste čítali?