Vyžmýkaný citrón pod Vianočným stromom

Autor: Tamara Goncarova | 21.12.2017 o 11:21 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  239x

Predvianočné čítanie pre mamičky, ktoré všetko chcú mať tip-top a to najmä na Vianoce, kedy odpadnú pod stromčekom ako vyžmykaný citrón!

Napiecť, postíhať nákupy, domáce perníky, vyzdravieť detí, obšťastniť manželov, nakúpiť a vyrobiť dary pre rodinu a priateľov, uzavrieť pracovné projekty, upratať, vybaviť, navariť, opraviť, doštudovať, rozviesť, ponavštevovať, postarať sa, atd´.

 

 Oh, a samozrejme nezabudnúť vyhorieť, vynerváčiť, vybiť sa z energie a na seba v tom zhone zabudnúť. Mamka je takto bez zdroja, bez radosti, bez energie- vyžmýkaný uzlík nervov, ktorý od únavy nevie ani zaspať. Taká je moja mama a nikdy som toto nechcela a tuším, odkedy som mama tak presne toto začínam robiť. Zabúdam na seba, čo chcem a čo ma teší. Dosť! Tento rok ideme na Vianoce preč (neupratujem), na večeru bude pizza (nevarím) a nebudeme mať telku (čítame) a darčeky iba pre syna (jediný si zaslúži). Bude to spoločne strávený deň na snehu plný radosti.Čoraz viac mamičiek sa vyžmýka ako citrón, dosucha. Najviac sa to prejaví práve počas sviatkov. Ostane len ochabnutá žltá kožka, ktorá len letmo pripomína bývalú plnosť a silu tohto citrusu. Neostáva žiadna šťava na vlastnú potrebu. Vysaté zo životnej energie. Vyhoreté. Nič nechcú a nevedia, kam, čo, prečo a krok od depresie. Ako bude s takým citrónom chutiť čaj, dá sa urobiť džús, má naň niekto chuť? Citrón potrebuje byť na slnku, naberať silu a šťavu a poskytovať svoju šťavu postupne. Neustále si dosať minutý obsah. Vy- drahé maminky- ako citrón- sa nenechajte nikdy odtrhnúť zo stromu. Je to Váš zdroj živín, života a energie. Budete kvitnúť, chutiť a šťavnatieť vždy znovu a znovu a znovu, bez ohľadu nato, koľko šťavičky Vám ubudne. Ostaňte verné sebe a svojmu zdroju. Počúvajte svoje telo a myseľ.

 

Ak Vás už odtrhli alebo ste spadli, nájdite si vodu a lúhujte sa v nej. Dostaňte sa do seba, do svojho tela a duše a nasiaknite tekutiny zvonku. Možno ešte nie je neskoro.

 

Nepretínajte sa, neperfekcionujte sa, nesúťažte a nevyšťavujte sa. Navrhujem sa vylúhovať vo vani a večer si niečo urobiť pre seba- seba samu najdrahšiu. 

 

Doluhovania... 

 

Vaša TAMI a InspiraPublishing a Mamou po 30
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Vymáhači dlhov: Úroky občas odpustíme, no vymáhame aj premlčané pohľadávky

Ak si človek myslí, že po vynechanej splátke opäť zaplatí a nič sa nedeje, mýli sa.

EKONOMIKA

Evita sa zbavila stratového vydavateľstva. Spôsobom, aký využil aj Bašternák

Spisovateľka zrušila svoje vydavateľstvo.


Už ste čítali?